Прокрастинація

Прокрастинація дизайнера

Так трапилося, що через певний період дизайнерської діяльності я почав відкладати початок роботи над кожним проектом. Брався за роботу в останній момент і це мене заганяло в потужне роздратування та самоцкювання за відкладання.

Прокрастинаційна тенденція у мене з’явилася на моїй офісній роботі. Все почалося через одного замовника, який любив дизайнити дизайнерами. Впровадження одних правок запускало ланцюгову реакцію у вигляді інших змін. Це продовжувалося декілька місяців, у фіналі все переросло в тижневий ступор — я тиждень відкладав внесення правок, які можна було зробити за 5 хвилин.

Інколи я міг себе заспокоїти та просто механічно працювати над цим проектом, але періодично ця “дичина” пробивалася крізь мій захист і я знову зривався. Після даного замовника я почав відкладати майже все, навіть найцікавіші для мене проекти. Тепер я просто відмовляюся від таких замовників, але тоді я цього просто не міг зробити.

Основні причини дизайнерської прокрастинації

  1. Робота над над нецікавими вам проектами.
  2. Однотипність проектів. Наприклад, суцільній потік інтернет-магазинів.
  3. Ірраціональне перенесення правок проекту в бік критики себе.
  4. Перевантаження себе роботою.
  5. Вам просто набрид дизайн загалом.

Як позбутися?

  1. Якщо у вас немає нагальної фінансової потреби, то краще не знущайтеся з себе та беріть в роботу свої проекти, тобто ті над якими вам буде цікаво працювати. Також відмовляйтеся від замовлень, які під час роботи виявилися від замовників типу дизайнерів дизайнерами. Краще менше заробити, але залишитися роботоздатним та з цілими нервами.
  2. Шукайте різнотипні замовлення, однотипність швидко переростає в сіру рутину. Через певний час однотипності почнете лізти на стіни.
  3. Не сприймайте внесення доробок як щось особисте. Помічав, що деякі люди починають сприймати потребу в допрацюванні, як звинувачення в некомпетентності й т.д.
  4. Не набирайте великого обсягу роботи, від перевантаження ви почнете просто потужно гальмувати та підведете своїх клієнтів.
  5. Трапляється й таке, що ви можете зацікавитися іншою сферою діяльності і це нормально. Просто займіться іншим напрямком роботи, який почне вам приносити задоволення.

До речі, я так і не написав за допомогою чого знову вклинився в нормальний потік роботи. Мені допоміг метод Pomodoro. Робота розбивається на 25-хвилинні інтервали, які я розділив перервами по 5 хвилин. Після 4-5 таких інтервалів я роблю тривалу перерву в 30-60 хвилин. Проте найголовніше, то це просто змусити сісти за робочий стіл і почати працювати, а далі робота вас сама затягне в потік.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *