Дизайнери дизайнерами

Дизайнери дизайнерами

Розповім про один з найжахливіших типів замовників — дизайнери дизайнерами. На щастя вони трапляються дуже рідко, за останні 3 роки фрілансу до мене прийшов лише один такий замовник.

У чому ж проблема? Зрозуміло, що замовник може впливати на структуру проекту, бо він розуміється на своєму бізнесі й знає важливі для нього моменти. Та й навіть виказувати певні зауваження до дизайну може і це є нормальним робочим процесом.

Але інколи з’являється такий роботодавець, що просто починає рухати кожен піксель, змінювати по 100 разів кольори елементів, періодично перероблювати структуру. Це вже не кажучи про постійні “ігри зі шрифтами”. Саме цікаве, що замовник не розуміється взагалі на дизайні та веб-технологіях, але він дуже хоче все зробити згідно власного бачення. На жаль його бачення завжди приводить до жахливого результату.

Відповідно процес розробки дизайну затягується на декілька місяців, а то і років. Добре, що побажання та внесення цих змін займають небагато часу і можна спокійно працювати над іншими проектами, але все одно сумарно робота відбирає набагато більше часу за адекватні проекти.

Як вберегти себе від таких ситуацій? По-перше можна відмовитися від проекту і це, на мою думку, найкращий варіант. По-друге можна обговорити додаткову оплату, хоча не думаю що це вам допоможе вберегти свої нервові клітини.

До речі, я так і пояснюю замовнику свою відмову “Вам потрібен дизайнер, який буде сидіти поряд з вами та робити все що ви будете підказувати”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *