Керівництво

Про відповідальність з боку замовника

Гадаю, що настав час поговорити про відповідальність за роботу над дизайном з боку замовника. З цим моментом часто виникає забагато проблем і це конкретно впливає на отримання якісного результату на виході.

Я працюю веб-дизайнером майже 10 років і можу сформулювати одне важливе правило про відповідальність з боку замовника — за роботу повинна відповідати лише одна особа. Це може бути сам замовник чи людина яку він призначить.

Проблеми виникають за таких типових схем роботи над проектом:

  1. Контактна особа не є відповідальною і відіграє роль посередника. Затвердження відбувається декількома управлінцями різного рівня.
  2. Є відповідальна особа, але затвердження відбувається все одно колективно. У затвердженні приймає участь трохи не увесь особовий склад компанії.
  3. До затвердження приєднуються найближчі друзі та родичі замовника.
  4. Замовник консультується з іншим дизайнером (друг, знайомий), але він чомусь не взявся за даний проект.

До речі, це основні моменти за яких можуть виникнути проблеми у роботі, а насправді їх може бути набагато більше. Наприклад, одного разу замовник викладав зроблені макети на форумі, а вже там отримував купу суперечливих зауважень від дизайнерів різного рівня та напрямку.

Загалом колективне прийняття рішень у такому випадку працює погано і ви повинні здогадатися чому.

Основна проблема у тому, що сайт розробляється дизайнером в одному напрямку, а зовсім різні погляди від купи людей просто не в’яжуться в одне ціле, бо у кожної особи своє унікальне суб’єктивне бачення. От і все.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *